Пацієнтам
Права пацієнтів Пацієнти України мають широкий перелік прав і обов’язків, хоча рідко про це пам’ятають. читати далі
Профілактика Будь-яку хворобу простіше (та дешевше) попередити, ніж потім лікувати. Й це правило справедливо стосовно інсульту: у більшості випадків його наслідки призводять до втрати працездатності й навіть інвалідності. читати далі
Реабілітація Щороку велика кількість людей переносить інсульт, й на щастя, всі вони мають шанси на відновлення. Оскільки цей стан дуже поширений і, відповідно, добре вивчений, медичні фахівці розробили для таких пацієнтів досить багато ефективних програм реабілітації, тобто відновлення втрачених в наслідок інсульту нейрофізіологічних функцій. читати далі
Лікування інсульту Інсульт — це загрозливий для життя стан, тому вимагає швидкої діагностики і негайного застосування лікування. читати далі
Куди звертатись читати далі

Що таке інсульт

Інсульт (або «удар мозку») – гостре порушення мозкового кровообігу. Він може трапитися в будь-кого і в будь-який час. Інсульт стається, коли кровопостачання мозку переривається. Кров поступає в мозок за допомогою кровоносних судин, які називаються артеріями. Кров містить кисень і важливі поживні речовини для клітин мозку. Кровопоставчання може бути перервано через блокування артерії (ішемічний інсульт) або крововилив (геморагічний інсульт). Коли клітини мозку не отримують достатньо кисню або поживних речовин, вони гинуть.

Наскільки сильно людина постраждає від інсульту, залежить від того, де відбувається інсульт і яку ділянку мозку пошкоджено. Наприклад, незначний інсульт може проявлятися лише деякими симптомами, такими як тимчасова слабкість руки або ноги. В той же час обширний інсульт може привести до паралічу тіла або втрати мовлення. Деякі люди повністю одужують від інсульту, але більше 2/3 потерпілих мають певний тип інвалідності.

Ішемічний інсульт

Інсульт, викликаний тромбом. У повсякденному житті згортання крові необхідне. Коли трапляється кровотеча (рана, поріз тощо), тромби працюють повільно і в кінцевому підсумку зупиняють кровотечу. Однак в разі інсульту тромби є небезпечними, оскільки вони можуть блокувати артерії і відсікати кровотік. Внаслідок цього припиняється кровопостачання відповідної ділянки головного мозку та його клітини (нейрони) гинуть. Приблизно 80% інсультів трапляється в наслідок утворення тромбу, що закупорює просвіт тієї чи іншої судини головного мозку.

ішемічний інсульт

Геморагічний інсульт

Інсульт, викликаний розривом стінки кровоносної судини в головному мозку. Це призводить до просочування крові в мозок, зупиняючи доставку кисню і поживних речовин.

геморагічний інсульт

Причини геморагічного інсульту

Геморагічний інсульт може бути викликаний низкою порушень, які впливають на кровоносні судини, включаючи тривалий високий кров'яний тиск і церебральні аневризми.

Дитячий інсульт

Щороку в приблизно двох дітей із 100 000 стається інсульт. Інсульти можуть траплятися у всіх вікових групах - від новонароджених до старших підлітків. Причини дитячого інсульту мало досліджені. До факторів ризику відносяться ускладнення вагітності, труднощі при народженні, порушення згортання крові та проблеми з серцем.